حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 14 ربيع أول 1445 Thursday, 28 September , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1216 تعداد نوشته های امروز : 4 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 165×
05 خرداد 1402 - 7:50
شناسه : 7128
بازدید 53
1
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی لرستان از جذب صد در صدی سهم کود استان در سال گذشته خبر داد.
ارسال توسط : نویسنده : وحید اریافر منبع : کلدرخبر

علیرضا احمدوندی در سومین همایش آموزشی، ترویجی و معرفی سبد محصولات کودی استان و در جمع خبرنگاران افزود: در سال گذشته سهم لرستان از انواع کودهای کشاورزی ۹۲ هزار تن بود که با مدیریت و رایزنی‌های صورت گرفته، این سهم به ۱۰۲ هزار تن رسید.

وی با اشاره به اینکه این سهم دریافتی کود، رشد بیش از ۱۰۰ درصدی داشته؛ هدف از برگزاری این همایش را آموزش، ترویج و معرفی سبد محصولات کودی استان به توزیع کننده‌ این محصولات عنوان کرد.

احمدوندی توزیع محصولات سالم و تاثیر آن در افزایش برداشت محصولات را مهم دانست و اظهار داشت: همایش کودهای غیر تکلیفی در افزایش کمیت و کیفت محصولات کشاورزی موثر است و در راستای دسترسی، تولید و باردهی محصولات سالم ۱۵۰۰ نوع کود برای کشاورزان تهیه شده است.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خاطر نشان کرد: در سال های گذشته میانگین برداشت گندم ۸۰۰ کیلو بود که امروز این میانگین در کشت دیم به ۴ تن رسیده است.

وی در راستای برگزاری کلاس‌های آموزشی نیز گفت: از مجموع ۱۵۰ هزار تولیدکننده و بهره‌بردار کشاورزی؛ سالیانه ۶۰ هزار نفر در استان آموزش می‌بینند.

وی اضافه کرد: خوشبختانه دانش‌بنیان‌سازی بخش کشاورزی،  تاکنون نقش مهمی در ارتقای امنیت غذایی کشور و افزایش بهره‌وری در تولید برعهده داشته و باید با ارائه برنامه‌های عملی در سال ۱۴۰۲ این مهم را بیش از پیش مورد را توجه قرار دهیم.

وی یاد آور شد: ۱۳۰ شرکت تولید کننده انواع کودهای ریز مغذی در کشور وجود دارد که در استان لرستان نیز ۱۰ شرکت فعالیت دارند.

این همایش یک روزه با حضور بیش از ۱۱ تولید کننده کودهای کشاورزی از سراسر کشور، کارگزاران توزیع نهاده‌های کشاورزی استان، مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌ها، کشاورزان پیشرو و مدیران مراکز خدمات کشاورزی استان برگزار شد.

پایان پیام

ثبت نظر شما