حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 14 ربيع أول 1445 Thursday, 28 September , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1216 تعداد نوشته های امروز : 4 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 165×
26 اردیبهشت 1402 - 7:38
شناسه : 6986
بازدید 76
0
بعد از گذشت سال‌ها دوری از زیستگاه و پشت سر گذاشتن خطر انقراض نسل، اولین گوساله گوزن زرد ایرانی در دامنه‌های یافته کوه متولد شد
ارسال توسط : نویسنده : قاسمی منبع : یافته

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کلدر خبر به نقل از یافته ،علی سالاروند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در این باره گفت؛ درسال ١۴٠١ و در راستای حفظ و احیاء این گونه ارزشمند و در خطر انقراض، تعداد ١٠ رأس گوزن زرد ایرانی از دو سایت تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی دشت ناز ساری و مرکز ایثار کرج به لرستان و دامنه های زاگرس که زیستگاه و خاستگاه اصلی این گونه در گذشته بوده است، انتقال داده شد.

سالاروند افزود؛ *گوزن زرد ایرانی در سایت تکثیر و پرورش فجر صفای کشت و صنعت لرستان واقع در دامنه‌های یافته کوه حفاظت و نگهداری می‌شوند که این سایت نخستین و بزرگترین سایت خصوصی تکثیر و پرورش گوزن زرد در کشور و در راستای حفاظت مشارکتی از گونه‌های ارزشمند حیات وحش و ذخایر ژنتیکی می‌باشد.

سالاروند ادامه داد: *یک رأس از گوزن‌های ماده که در فصل جفتگیری باردار شده بود در فصل زادآوری در تاریخ ٢٣ اردبیهشت ماه ١۴٠٢ در سایت تکثیر متولد شد.
امکان زادآوری یکی دیگر از گوزن‌ها وجود داد.

پایان پیام/

ثبت نظر شما

2 دیدگاه برای “تولدت مبارک/ اولین گوزن زرد ایرانی در دامنه‌های یافته کوه”
  1. جناب آقای حسینی،خدا قوت،خسته نباشید،ممنون از اطلاع رسانی بموقع جنابعالی جهت پیگیری مشکلات و کاستی های موجود درسطح استان محروممان.

    پاسخ