حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 18 محرم 1446 Wednesday, 24 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1536 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 210×
06 خرداد 1402 - 20:13
شناسه : 7157
بازدید 137
3
کودکان اتیسم از استعدادهای بی نظیری بهره میبرند که اگر حمایت شوند بالفعل می شوند و دنیا را تغییر خواهند داد سرکار خانم هانیه بیاتی مؤسس و مربی تحصیل کرده و مجرب اتیسم خرم آباد مطالب و مقالات ارزشمند در حوزه کودکان اتیسم راجهت کمک به زندگی این عزیزان و والدین شأن در اختیار پایگاه خبری تحلیلی کلدر خبر قرار داد تا منتشر شود. این نوشته رابا دقت مطالعه کنید.
ارسال توسط : نویسنده : مطالعه خانم هانیه بیات منبع : کلدرخبر

یک دختر ۱۱ ساله ی اوتیسمی به نام آدارا پرز سانچز تحصیلات کارشناسی ارشد خود را به پایان رسانده و به زودی مدرک خود را دریافت خواهد کرد. ضریب هوشی این اعجوبه ی مکزیکی در حالی ۱۶۲ است که ضریب هوشی اینشتین و استیون هاوکینگ، نوابغ دنیای فیزیک ۱۶۰ بود.
آدارا تحصیلات دبیرستان خود را در سن ۷ هفت سالگی به پایان رساند. این دختر ۱۱ ساله که به زودی مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت خواهد کرد، در حال حاضر با آژانس فضایی مکزیک همکاری دارد. او به آن ها در ترویج اکتشافات فضایی در میان نسل های جوان تر کمک می کند.

آدارا تحصیلات کارشناسی ارشد خود را در رشته ی مهندسی سیستم ها و صنایع در دانشگاه فناوری مکزیک سپری کرده و تخصص ریاضیات هم دارد.

آدارا علیرغم ضریب هوشی بالا و مدارک علمی تحسین برانگیزش، به دلیل مشکلات گفتاری اش با زورگویی مواجه بود.

وقتی تنها ۳ سال داشت، به دنبال مشکلات کلامی چشمگیرش، مبتلا به نوعی ناتوانی رشدی تشخیص داده شد.

به گفته ی مادرش، نایلی سانچز، آدارا ۳ بار مجبور به تغییر مدرسه اش شد و معلم ها و همکلاسی هایش به استعداد او
بی توجه بودند.

او در اینباره گفته: «معلم هایش چندان همدل نبودند. آدارا کم کم گوشه گیر شد و دیگر دلش نمی خواست با همکلاسی هایش بازی کند. احساس می کرد عجیب است و با بقیه فرق دارد.»

«یک مدت مدرسه می رفت اما بعدش دیگر نمی توانست. می خوابید و دیگر دلش نمی خواست کاری انجام دهد. خیلی افسرده بود. دیگران همدلی نداشتند و مسخره اش می کردند.»

آدارا حالا سخت مشغول درس خواندن است تا یک روز فضانورد شود و امیدوار است بتواند رویای اسکان بشر در مریخ را محقق کند.

او در اینباره گفته: «می خواهم به فضا بروم و امکان اسکان در مریخ را فراهم کنم. اگر جایی که هستید را دوست ندارید، جایی که دل تان می خواهید باشید را تصور کنید. من خودم را در ناسا می بینم. پس ارزش امتحان کردن را دارد.»

علاوه بر این، سال گذشته دانشگاه آریزونای آمریکا به آدارا پیشنهاد اعطای بورسیه برای تحصیل در رشته فیزیک نجومی را داد. با این حال، به دلیل مشکلات مربوط به دریافت ویزا، آدارا مجبور شد پذیرش این پیشنهاد را به زمان دیگری موکول کند.

پایان پیام/

ثبت نظر شما